Cztery najpopularniejsze błędy związane z pielęgnacją włosów

Cztery najpopularniejsze błędy związane z pielęgnacją włosów

Kobiece włosy przez stulecia były największym skarbem dziewcząt i powodem do dumy. Wystawiały przy tym świadectwo swojej właścicielce informując otoczenie o tym, czy jest piękna, zdrowa i zadbana. Pielęgnacja włosów również dziś wydaje się mieć duże znaczenie, choć nie brakuje kobiet nie ukrywających swojego niezadowolenia z jej efektów. Bardzo często wynika to z popełnianych przez nie błędów.

Błąd pierwszy – brak systematyczności

Podobnie, jak ma to miejsce z każdą inną częścią ciała, o włosy również należy dbać regularnie. Jeśli raz zdecydujemy się na zakup maseczki lub środka wzmacniającego końcówki, a kolejne użycie nastąpi dopiero za kilka tygodni, trudno liczyć na to, że efekt będzie satysfakcjonujący. Nie pomoże nam nawet to, że kupione przez nas kosmetyki pochodzą z kolekcji najbardziej znanych producentów.

Błąd drugi – gumki

Związywanie włosów gumkami jest zjawiskiem powszechnym i samo w sobie nie jest niczym złym zwłaszcza, jeśli są one dość długie, a tym samym noszenie ich rozpuszczonych byłoby dla nas kłopotliwe. Jeśli jednak są to gumki niskiej jakości, a z takimi najczęściej mamy do czynienia, włosy niszczą się, wypadają i są poddawane niepotrzebnym obciążeniem. Źle używana gumka może więc storpedować wysiłki tych z nas, które przywiązują szczególnie dużą wagę do pielęgnacji włosów.

Błąd trzeci – sen z mokrymi włosami

Większość z nas słyszała nie raz, że suszenie włosów nie jest najlepsze dla ich kondycji, jeśli jednak alternatywą dla niego ma być chodzenie spać z mokrymi włosami, warto zastanowić się nad konsekwencją i zasadnością takiego działania. Mokre włosy są szczególnie podatne na uszkodzenia, a podczas snu nie jest o nie wcale trudno.

Błąd czwarty – kosmetyki niedopasowane do charakteru naszych włosów

Jak kupujemy kosmetyki do pielęgnacji włosów? Zwykle nie mamy jednej tylko metody postępowania, często można jednak usłyszeć o tym, że decydujące znaczenie ma dla nas to, jak są one promowane w mediach. Tymczasem okazuje się, że jest to często popełniany błąd, kosmetyki te w pierwszej kolejności powinny być bowiem dopasowane do typu naszych włosów i rodzaju problemów, jakie mamy z nimi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *